Отборът на Локомотив Пловдив започна успешно сезон 2022/23 в родната efbet Лига. „Смърфовете“ спечелиха с 2:1 домакинството си на Пирин, в официалния дебют на своя наставник Александър Томаш.

Срещата не започна добре за пловдивчани, които допуснаха гол в 10-ата минута дело на Костов. Попадението бе гледано около 3 минути от ВАР буса, но първоначалните опасения за засада не се оправдаха. Локомотив успя да изравни 180 секунди преди края на първата част, когато Карагарен елиминира четирима играчи и намери Боруков, а таранът от броени метри наказа Георгиев.

Пълният обрат пък дойде четвърт час след старта на второто полувреме, когато Витанов с двама души на гърба асистира на Карагарен, който с техничен удар разпечата вратата на благоевградчани, за да донесе обрата.

Локо Пд Пирин статс

източник: Sofascore.com

Веднага след началния съдийски сигнал Локомотив опита няколко състоятелни атаки, като около 60 секунди трябваха за първата по-интересна ситуация - Карагарен намери с центриране Боруков, но изстрелът на младия таран с глава не намери очертанията.

Станислав Костов откри в 10-ата минута, след като топката малко случайно се озова у него след удар на съотборник и рикошет, и той с удар отблизо наказа Пиргов. Главният арбитър Драгомир Драганов чака решение на съдиите във ВАР буса около 3 минути преди да потвърди попадението.

Три минути преди почивката феноменален рейд на Карагарен бе увенчан с попадение. Фланговият футболист премина между четирима играчи на "орлетата" и намери Боруков, който на броени метра от вратата бе безпощаден.

Пет минути след старта на втората част Боруков дръпна на спринт Бодуров по десния фланг и потърси прострелон подаване по земя в малкото наказателно поле, но там нямаше негов съотборник. Боруков откри още едно положение за гол, преборвайки се със Занев, но Дион пое зле топката и не можа да нанесе удар от опасна близост.

Разиграване на "смърфовете" през центъра стигна до Витанов, който под натиска на двама от Пирин асистира на Карагарен, а деветката на пловдивчани с едно докосване матира Янко Георгиев.

LIVE Локомотив Пловдив – Пирин Благоевград 2:1

0:1 Станислав Костов 10`

1:1 Преслав Боруков 42`

2:1 Бирсент Карагарен 61`

Стартови състави на двата отбора:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов - 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 7. Бабакар Дион, 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков, 14. Димитър Илиев (к)

Резерви: 23. Динко Хоркаш (вр), 5. Тодор Павлов, 6. Петър Андреев, 25. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 21. Янко Георгиев - 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев, 7. Китан Василев

Резерви: 1. Марио Кирев (вр), 73. Венцислав Бенгюзов, 20. Даниел Иванов, 8. Емил Янчев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев, 2. Юки Айзо