Отборът на ОФК Пирин Благоевград победи с 2:1 Ботев Пловдив в среща от седмия кръг на елитната група до 19 години на базата в село Рилци.

Срещата бе домакински дебют за новия наставник на малките орлета Емил Русанов.

източник: Стефан Дамянов

Той замени на поста Йордан Боздански, който пое мъжката формация на Пирин Гоце Делчев. С тази победа юношите на Пирин прекъснаха неприятната серия от три поредни загуби, включително и тежката загуба от Левски с 0:7 преди седмица в София. А на всичко отгоре "орлетата" направиха и обрат, след като до почивката губеха с 0:1.

Атанас Ташолов откри за "канарчетата" след половин час игра. Той засече отблизо центриране от фаул.

Освен голмайстора в състава на Ботев личаха имената и на Чалъков, Кирев и Пашалиев, които често са в групата за мачовете на мъжката формация на Ботев. През това първо полувреме ще се запомни и пропуска на Иван Иванов сам срещу вратаря за Пирин и неприятната му контузия.

През второто полувреме с два гола на Петър Христов в 51-ата и 87-ата минута "орлетата" спечелиха ценна победа, която бе четвърта за тях от началото на сезона и показаха характер.