Елитният Пирин Благоевград отстъпи на Спортист Своге с 1:3 в контрола. Срещата се проведе ден по-рано от планираното, заради очакваното застудяване и на отлично подготвения от служителите на стадион "Христо Ботев" официален терен.

LAP.bg
19 снимки

Първото полувреме премина равностойно. Още в 7-ата минута Станислав Костов засече с глава центриране от корнер на Казуки Такахаши в аут. След това дойдоха силните минути на отбора от Втора лига. В 31-ата минута Ферадов се откъсна от защитата на "орлетата" и пробва да стреля, но Салиху изчисти от голлинията. В 38-ата минута вратарят Богомилов стреля, но Саухи спаси. Минута по-късно Петър Занев уцели страничната греда след включване отляво и центриране на Жан-Пиер Да Силва.

След почивката в Пирин бяха направени доста промени, като само Петър Занев остана от започналите през първата част. В 57-ата минута Красимир Станоев изчисти удар на футболист на Спортист от голлинията, но опасността не премина и Мартин Сандев се разписа с хубав, параболичен удар с десния крак.

Домакините отговориха в 67-ата минута. Преслав Йорданов пропусна да се разпише след удобно центриране на Антон Карачанаков. Две минути по-късно Йорданов не успя да засече хубав пас на Иван Тасев, който пусна топката успоредно на голлинията.

В 69-ата минута Венцислав Бенгюзов успя да изравни резултата, след като засече топката отблизо в мрежата, добре свалена от Карачанаков топка при центриране на Манолев отдясно.

Гостите отново поведоха, като този път с нисък и добре насочен удар се разписа Георги Николов в 79-ата минута. В 83-ата минута Николов засече ниско подаване отдясно, за да направи резултата 1:3.

Състави на двата отбора:

Пирин първо полувреме: Аксел Саухи, Ивайло Тодоров, Стилян Николов, Дезмънд Уилиъмс, Петър Занев, Казуки Такахаши, Жан Пиер Да Силва, Абдулахи Салису, Светослав Дяков, Даниел Иванов, Станислав Костов.

Пирин второ полувреме: Антони Моси, Красимир Станоев, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Петър Занев, Лазар Стойчев, Иван Тасев, Станислав Манолев, Венцислав Бенгюзов, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов.

Стартов състав на Спортист Своге: Стефано Кунчев, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Галин Ташев, Мартин Сандов, Ивайло Михайлов, Богомил Богомилов, Кирил Янакиев, Амиел Гий, Димитър Атанасов, Димитър Атанасов, Ариф Ферадов

Резерви: Ивайло Василев, Стивън Славков, Георги Николов, Ивайло Христов, Красимир Панчев, Владимир Сиромахов, Стефан Стефанов