Спортист Своге и Пирин Благоевград завършиха 1:1 в откриващия мач на 23-ия кръг във Втора лига. Антон Карачанаков (27) изведе гостите напред, капитанът на домакините Борислав Стойчев (48) изравни.

Домакините започнаха обещаващо мача и още във 2-ата минута Ивайло Михайлов опита да изненада стража на Пирин в с удар отдалеч, но топката мина над вратата. Три минути по-късно Богомилов не успя да засече хубаво центриране от корнер пред вратаря Петров. По-активната игра на Спортист доведе до нова голова опасност в 10-ата минута, след като Айкут Рамадан се откъсна от отбраната на гостите, за да излезе очи в очи с Петров. Преди да нанесе удар обаче той бе застигнат от Александър Дюлгеров, който майсторски изби в корнер. При центрирането вратарят на Пирин не се намеси добре и Валентин Йосков пропиля чудесна възможност да открие резултата.

Пирин поведе с първата си добра атака в 27-ата минута. Спас Георгиев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Преслав Йорданов не успя да засече подаването, но дебнещият зад него Антон Карачанаков не сгреши и прати топката в мрежата за 0:1.

В 39-ата минута вратарят на Спортист Стефано Кунчев показа отличен рефлекс, избивайки с една ръка коварен удар на Станислав Манолов от фаул. Контраатака на домакините минута преди почивката завари неподготвена защитата на Пирин и ветеранът Деян Христов прати топката в мрежата. При овладяването на топката обаче нападателят игра с ръка и попадението правилно беше отменено.

Второто полувреме започна с летящ старт за домакините. Центриране от фаул в 48-ата минута бе отклонено от Деян Христов към капитана Борислав Стойчев и опитният защитник хладнокръвно прати топката зад гърба на Петър Петров - 1:1.

След изравнителния гол темпото спадна и двата отбора предпочетаха да играят на сигурно и без излишни рискове. Затова и пред вратарите настана скука, а играта се водеше предимно в средата на терена. Все пак в 74-ата минута се откри добър шанс пред Спас Георгиев, но той шутира много неточно. В 82-ата минута Карачанаков опита удар от въздуха, но не намери добре топката и вратарят Кунчев я улови с лекота.

Последната възможност в мача дойде след грешка на Богомилов пет минути преди края. Той върна слабо към вратаря Кунчев и резервата Гощелиани се опита да пресече подаването, но опитният страж на Спортист излезе предвидливо и предотврати опасността.

FT / СПОРТИСТ СВОГЕ - ПИРИН БЛАГОЕВГРАД 1:1

0:1 Антон Карачанаков (27)
1:1 Борислав Стойчев (48)

СПОРТИСТ: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев-капитан, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 13. Кирил  Янакиев (73 - 5. Джулио Чарлов), 10. Айкут Рамадан (46 - 7. Томи Костадинов), 11. Валентин Йосков, 18. Деян  Христов
Резерви: 33. Петър Иванов, 5. Джулио Чарлов, 8. Владислав Цеков, 14. Стивън Славков, 7. Томи Костадинов, 20. Ваньо  Иванов, 23. Янко Ботев

Треньор Ивайло Василев

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян  Николов, 13. Архан Исуф, 8. Орлин Старокин (64 - 22. Димитър Митев), 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 11. Станислав Манолев-капитан, 71. Антон Карачанаков, 17. Спас Георгиев, 18. Преслав  Йорданов (77 - 25. Гурам Гощелиани)
Резерви: 77. Димитър Шейтанов, 3. Александър Бастунов, 10.  Андон Гущеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав  Златинов, 25. Гурам Гощелиани, 22. Димитър Митев