Отборът на Септември София затвърди отличния си старт на сезон 2019/2020 във Втора лига, като в 3-ия кръг записа успех 2:0 над гостуващия Пирин Благоевград. Момчетата на Милен Радуканов вече имат 6 точки от първите си два мача, след като веднъж вече почиваха заради казуса около Верея.

Големият герой за столичани беше централният нападател Преслав Йорданов. Опитният голаджия демонстрира ясно колко добре умее да играе с глава и се разписа по веднъж във всяко от полувремената.

Георги Русев предизвика първото попадение с чудесно центриране от пряк свободен удар. Талантът на Септември намери Йорданов около точката на дузпата, а изстрелът с глава на тарана беше безукорен – право в долния ляв ъгъл и 1:0.

След почивката Септември продължи да контролира събитията, но трябваше да почака чак до 73-ата минута, за да затвърди успеха. Васил Попов получи топката отдясно  по атаката и от трудна позиция съумя да центрира. Преслав Йорданов изпревари пазача си на около 7-8 метра от вратата и интелигентно отклони с глава към далечния ъгъл – 2:0.

Във временното класиране Септември заема 6-о място с 6 пункта от 2 срещи. Пирин пък е 13-и със само 1 точка срещу името си. „Орлетата” все още чакат за първата си победа.