Отборът на Пирин Благоевград се завърна еднолично на върха във Втора лига. Възпитаниците на старши треньора Уорън Фийни нямаха проблеми при домакинството си на Лудогорец 2 и се наложиха с 2:1 на стадион „Христо Ботев”.

Така благоевградчани вече имат три точки повече от досегашния лидер Локомотив София, който утре има тежък мач срещу Миньор Перник.

Пирин поведе в резултата в края на първата част чрез Александър Дюлгеров. Веднага след почивката разградчани изравниха, а точен бе Велислав Минков. Домакините все пак показаха по-сериозна воля за победа и успяха да я постигнат. В 72-ата минута Спас Георгиев реализира за крайното 2:1.

След поражението, което е пето за разградските „орли”, тимът е на трета позиция с 35 точки в актива си.

В останалите мачове от днес Добруджа надделя с 3:2 над Нефтохимик, а Хебър излъга Септември с 0:1 под непрестанния снеговалеж в Драгалевци. Струмска слава нямаше проблеми у дома срещу Септември Симитли и се наложи с 2:0.

Рефер: Васимир Ел-Хатиб, София

Пирин: 99 Петър Петров, 38 Александър Дюлгеров, 10 Андон Гущеров, 71 Антон Карачанаков, 13 Архан Исуф, 44 Конър Хендерсън, 31 Красимир Станоев, 8 Орлин Старокин, 17 Спас Георгиев, 11 Станислав Манолев (к), 14 Стилиян Николов

Старши треньор: Уорън Фийни

Лудогорец 2: 68 Владимир Русанов, 51 Илкер Будинов, 34 Бранимир Костадинов, 80 Методий Стефанов, 31 Георги Вълчев, 91 Александър Ганчев, 58 Димитър Илиев, 62 Велислав Минков, 50 Цветослав Петров (к), 38 Владислав Найденов, 97 Георги Чукалов

Старши треньор: Тодор Живондов