ЦСКА 1948 III победи с 3:1 ЦСКА II в мач от 30-ия кръг на Югозападната Трета лига, който се игра на стадиона до Аерогара "София".

В състава на домакините изненадващо се появи Никола Илиев, който е смятан за един от най-големите ни таланти. Миналата година той бе привлечен в ЦСКА 1948 от Примаверата на Интер, но до момента не успява да се наложи в първия тим, а в последните 7 мача остана извън групата и игра за втория отбор. 19-годишният футболист изигра и няколко мача в националния тим под ръководството на Младен Кръстаич. Друг футболист с доста мачове за ЦСКА 19 48 и Хебър - Стоян Стоичков, също излезе титуляр за ЦСКА 1948. Присъствието на двамата се оказа решаващо и логично се стигна до победа на ЦСКА. В състава бе и още един играч, записал минути в елита - Михаил Цонев.

Гостите поведоха в 32-ата минута след хубав удар на  Петко Панайотов около точката на дузпата. В 49-ата минута Васил Димитров изравни, след като добута топката при едно меле пред вратата на ЦСКА. Никола Илиев донесе обрата в 74-ата минута след удар с глав отблизо и чудесен пас на Стоичков. Малко след това домакините останаха с 10 души заради червен картон на Никола Недков. За крайното 3:1 точен бе резервата Калоян Стрински, който не сгреши сам срещу вратаря в 88-ата минута.

Никола Илиев имаше възможност да се разпише и през първото полувреме, след като навърза няколко защитници на ЦСКА, но вратарят Неделчев майсторски изби топката.

След този мач третият тим на ЦСКА 1948 събра 35 точки и се отдалечи от последните места. Дубълът на ЦСКА пък остава втори в класирането с 66 точки.

ЦСКА 1948 III - ЦСКА II 3:1

ЦСКА 1948: 12. Иван Топалов, 22. Милен Войнов, 3. Стилиян Рангелов, 5. Рафаил Пърликов-К, 15. Михаил  Цонев, 14. Мартин Зимбилев, 27. Петър Георгиев, 7. Никола Недков, 8. Стоян Стоичков, 9. Васил Димитров, 10. Никола Илиев (1. Божидар Петров, 23. Атанас Килов, 6. Александър Сомов, 11. Калоян Стрински, 16. Георги Анев, 19. Кристиян Величков, 30. Цветомир Цанев)
Треньор Данаил Желязков

ЦСКА: 1. Ивайло Неделчев, 2. Наско Цеков, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Теодор Апостолов, 6. Петко Панайотов, 11. Александър Кожухаров, 18. Юлиан  Илиев-К, 9. Георги Димитров, 10. Алесандро Николов, 7. Васил Каймаканов (12. Георги Гергинов, 13. Светозар  Евтов, 14. Димитър Христов, 15. Мартин Сотиров, 16.  Димитър Петров, 17. Кирил Георгиев, 20. Слави Зарков, 19. Илиaн Йорданов)