Витоша Бистрица приема Пирин Благоевград в първи двубой от баражите, които ще определят кой тим отпада от Първа професионална лига.

Двубоят е от 17:30 часа и можете да го гледате на живо по телевизия DIEMA SPORT, както и онлайн на GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA.

Също така не пропускайте да го проследите минута по минута на GONG.BG и пряко по честотите на Дарик радио.

Загубилият в общия резултат след двата мача ще отпадне от Първа лига, а победителят ще се изправи срещу втория от Втора лига за място в елита.

Ситуацията във Витоша остава непроменена. Бистричани не са спечелили нито едно от 17-е си гостувания в шампионата през сезона.

След само една победа през сезона тимът, ръководен от Костадин Ангелов, се подготвя за своя последен шанс за оцеляване в елита.

Наказан за двете срещи срещу Пирин е Румен Гьонов.

Пирин от друга страна не спечели нито един от последните си 6 мача в първенството. Последната победа на възпитаниците на Милен Радуканов е именно срещу Витоша с 3:1.

Под въпрос за двубоите с Витоша остават Преслав Йорданов и Антон Костадинов.