Верея победи Пирин с 2:1 като гост в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Тази победа направи актива на старозагорци в класирането 19 точки, а с това тимът на Илиан Илиев зае поне временно третото място в класиране. И то въпреки финансовите проблеми, които изпитват във Верея.

Двубоят бе под номер 100 в елита за треньора на Пирин Милен Радуканов, но не са оказа щастлив. Загубата остави пиринци на осмото място с 10 точки.

Двубоят бе с две коренно различни полувремена. Първото изключително скучно и нулево. А второто драматично – с три гола между 50-ата и 56-ата минута. Верея завърши мача с 10 души – изгонен бе Бен Джемия в 67-ата. Но пътя към съблекалнята трябваше да хване и Здравко Илиев от Верея, който наплю в гръб съдията Волен Чинков, но той не се усети, а и никой не му подсказа.

В добавено време след втори жълт картон бе изгонен и Антон Костадинов от Пирин.

Мачът започна равностойно, с много борба, но предимно в средата на терена.

Първоначално двата отбора се неутрализираха до такава степен, че не можеха да стигнат дори до удар към вратите.

Първият удар от малък ъгъл дойде чак в 31-ата минута, но Аргилашки отрази опита на Благов, избивайки в корнер за Пирин. Но скуката за зрителите бе тотална, а тактическото надиграване между двата лагера нямаше как да вдъхнови малкото публика по трибуните.

Все пак  в последните секунди на полувремето Аймен Суда от фаул и Антон Костадинов отправиха два изстрела за най-опасните положения до почивката, но вратарят на Верея Аргилашки спаси и двата удара.

Така завърши първото полувреме, а и началото на второто не предвещаваше нищо различно, освен скука. Но тя бе нарушена от гостите в 50-ата минута. След центриране от фаул на Бенгюзов Георги Андонов скочи най-високо и с глава порази вратата на пиринци за 0:1.

Това рязко отвори мача и старозагорци се възползваха още веднъж от това.

В 55-ата минута Осман Балде бе забравен от защитата на Пирин и необезпокояван направи 0:2.

Плюнка към съдия на бг мач след червен картон

Минута след това обаче Пирин върна един гол чрез Аймен Суда, след като вратарят на Верея Аргилашки направи груба грешка и му подари топката.

Невероятен пропуск направи Верея в 65-ата минута. На празна врата Илиян Йорданов уцели гредата отблизо, а после и Домовчийски не успя да се възползва.

Илиан Илиев: Време е и собственикът да поеме отговорността си

В 67-ата минута наблюдаваният от Марк Бата Волен Чинков показа втори жълт картон на Бен Джемия от Верея и го изгони. Играчът на Верея влезе агресивно, но игра първо с топката. След това Здравко Илиев наплю съдията в гръб, нещо което не бе забелязано от рефера, но камерите уловиха.

Радуканов: За съжаление късметът не ни покри

Верея остана с 10 души, но можеше и да са девет, ако Волен Чинков бе изгонил и Здравко Илиев. В края и Антон Костадинов от Пирин последва Бен Джемия, а старозагорци устискаха преднината си и спечелиха с 2:1 като гости.