И по празниците емоциите по българските терени не спряха. Две дербита белязаха дните преди светлия празник. В тях ЦСКА победи Локо Пловдив на "Лаута", а в Разград Лудогорец не успя да надиграе Левски.

Във втората осмица също имаше интересни сблъсъци, включително пълен с обрат и голове мач в Монтана.

Вижте обобщението на случилото се:

Първа шестица:

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1:2
(0:1 Николай Бодуров 11', 1:1 Димо Бакалов 36', 1:2 Густаво Кулма 71'; чк: Парвизджон Умарбаев (Локо Пд) 36')

ЦСКА надви Локомотив в Пловдив с 2:1 в мач от 28-ия кръг или втори от плейофната фаза на Първата шестица. Двубоят бе изпъстрен с протести, червен картон за локомотивци и скандал на почивката в ложата, когато мениджърът на гостите Стойчо Стоилов бе изведен с охрана.

„Червените“ повеждаха на два пъти в резултата, а домакините играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато бе изгонен Умарбаев. Бодуров и Кулма се разписаха за „червените“, а Димо Бакалов отбеляза за локомотивци.

Какво казаха треньорите:

Стамен Белчев: Най-слабият ни мач като игра
Стоян Колев: Скандал между Христо Колев и Иван Маринов не е имало

Играч на мача: Николай Бодуров

Лудогорец - Левски 0:0
(червен картон: Мехди Бурабия /Левски/ 78')

Лудогорец и Левски се неутрализираха и завършиха без голове в дербито на върха в Разград - 0:0. Първото полувреме бе игрово за "сините", а след почивката доминираха лудогорци, които в последните 12 минути бяха и с човек повече на терена, заради червения картон ан Мехди Бурабия.

Съдията на мача Ивайло Стоянов допусна една двойна грешка през първата част, като не отсъди дузпа в полза на Левски и веднага след това не изгони играча на "сините" Димитър Пиргов. През останалото време реферът нямаше проблеми.

Дунав - Черно море 1:0
(1:0 Мирослав Будинов 43'; червен картон: Тейнур Марем /Дунав/ 68')

Отборът на Дунав вече може да се каже плува в европейски води и е сигурно, че не са черноморски, защото русенци надвиха именно Черно море с 1:0 и го оставиха зад себе си в таблицата.

Четвъртата позиция /44 т. сега/ може да се окаже печеливша в края за русенци и те изненадващо да се борят за квота за Лига Европа.
Черно море пък остана с точка по-малко на петото място, въпреки че имаше възможността да играе в последните 20 минути с човек повече. Така че на този етап няма знак за равенство между европейски и черноморски води, поне що се отнася до развоя във футболната ни  Първа лига.

Отзивите:
Великов: Никой не ни слагаше в сметките, но...
Гонзо: Някои съдии слугуват на дадени клубове

Играч на мача: Мирослав Будинов

Втора осмица - група А:

Ботев - Верея 0:1
(0:1 Педро Еуженио 16')

Отборът на Верея постигна първа победа като гост в родния футболен елит. Верея победи с 1:0 Ботев в мач от 28-я кръг на Първа лига, Втора осмица, Група А. Така старозагорци натрупаха 33 точки във временното класиране в групата, като заемат втора позиция.

Отзивите:
Томаш: Момчетата дадоха всичко от себе си
Николай Киров: Пропуснахме цялото първо полувреме

Играч на мача: Педро Еуженио

Монтана - Славия 3:4
(0:1 Наско Милев 10', 1:1 Атанас Илиев 21', 2:1 Андреа Христов - автогол 48', 3:1 Саер Сен 57', 3:2 Иван Минчев 62', 3:3 Калоян Кръстев 65', 3:4 Иван Минчев 82']

Славия победи Монтана в „драма“ със седем гол – 4:3 на стадиона в Ловеч. „Белите“ поведоха, после Монтана излезе напред с два гола – 3:1, за да се стигне до контраобрат и победа с 4:3 за Славия в мача от втория плейофен кръг на Втората осмица, група А. „Белите“ са с 34 точки, а Монтана е само с 12.

Имаше пропусната дузпа, страшно много пропуски, спорни съдийски решения, изобщо "зрелището" бе пълно.

След мача пък избухна и скандал в съблекалнята на Монтана. Сергей Георгиев е влязъл в разправия с чуждестранните футболисти в отбора.

Отзивите:
Владимир Иванов: Една голяма драма
Джамбазки: Ние сме като циркова трупа

Играч на мача: Иван Минчев

Втора осмица - група Б:

Локомотив Горна Оряховица - Нефтохимик 1:1
(0:1 Венцислав Христов 21', 1:1 Аристот Н'Донгала 36')

С равенство завърши първият мач от 28-ия кръг на Първа лига. Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1.

Отзивите:
Янев: Щяхме да сме неприятни за всички, ако не бяхме с дефицит от точки
Александър Димитров: Съжалявам, че не успяхме да реализираме

Играч на мача: Венцислав Христов

Берое - Пирин 1:1
(0:1 Димитър Благов 25', 1:1 Жуниор Мапуку 41')

Берое и Пирин не излъчиха победил в мача помежду си от 28-ия плейофен кръг на Група Б на втората осмица в Първа лига. Срещата завърши при 1:1. Благоеврадчани поведоха след попадение на Димитър Благов, а Жуниор Мапуку изравни.

При този развой статуквото в класирането на Група Б на втората осмица се запазва. Пирин е първи с 38, а Берое е втори с 36.