Берое и Пирин не излъчиха победил в мача помежду си от 28-ия плейофен кръг на Група Б на втората осмица в Първа лига. Срещата завърши при 1:1. Благоеврадчани поведоха след попадение на Димитър Благов, а Жуниор Мапуку изравни.

При този развой статуквото в класирането на Група Б на втората осмица се запазва. Пирин е първи с 38, а Берое е втори с 36.

Всичко по-интересно в двубоя, в това число и двата гола, се случиха през първата част. Едно съдийско решение на Николай Йорданов пък предизвика полемики. Реферът прецени, че трябва да вдигне само жълт картон на стража на гостите Благой Макенджиев, който спря откъсващия се сам срещу него Жуниор Мапуку. Конгоанецът бе и един от най-дейните играчи в домакинските редици.

През вторите 45 минути темпото спадна. Беройци се опитаха да направят обрат особено в края на двубоя, но опитите им не бяха увенчани с успех.

Възпитаниците на Ферарио Спасов упражниха натиск в първите минути след първия съдийски сигнал, като стигнаха до някои положения. В 16-ата минута пък се получи и една от спорните ситуации. Жуниор Мапуку се откъсна сам срещу вратаря Благой Макенджиев. Стражът тръгна да го блокира, като напусна пределите на наказателното поле, задържайки нападателя на заралии. Реферът Николай Йорданов обаче прецени да вдигне само жълт картон.

Три минути след това домакините спретнаха нова добра атака. Мапуку проби отляво и пусна пас към Охене. Македнжиев обаче съумя да избие изстрела на последния.

В 23-ата минута Ерик Почански комбинира с Жуниор Мапуку. Страният рефер обаче маркира засада, но останаха съмнения в коректността на отсъждането.

Пирин се възползва от грешка в отбраната на беройци в 25-ата минута и откри резултата под Аязмото. Домакините изпълниха тъч, но сбъркаха, така Станислав Костов пусна пас към Димитър Благов, а той стреля. Получи се двоен рикошет и в крайна сметка топката премина голлинията за 1:0.

„Зелените“ потърсиха изравняване, като в 39-ата минута Веселин Пенев проби по левия фланг и центрира в пеналта. Топката остана зад Мапуку, получи се и разбъркване, а Антон Карачанаков шутира силно, но в аут. Така търсеното от заралии попадение дойде в 41-ата минута. Мартин Райнов изрита една топка силно напред, Жуниор Мапуку успя да овладее, а Стилиян Николов не съумя да му противодейства. Конгоанецът се разписа от близка дистанция за 1:1.

След почивката в 50-ата минута на Жуниор Мапуку се пребори със Стилиян Николов, центрира отляво в наказателното поле. Там появилият се като резерва Виле Салмикили пое, но се засуети. Стигна почти до аутлинията, откъдето опита удар, но без успех.

В 80-ата минута беройци получиха право да изпълнят фаул. Жуниор Мапуку пое отговорността, заложи си топката и стреля директно. Ударът на конгоанецът обаче мина на сантиметри покрай десния стълб на Благой Макенджиев.

До финала на срещата заралии се впуснаха в търсене на второ попадение, но то така и не падна.