Верея победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в мач-реванш от плейофите за място в Лига Европа. Успехът класира старозагорци за следващия етап, където ще срещнат тима на Ботев Пловдив, който отстрани другия старозагорски отбор Берое.

Домакините можеше да поведат още в 7-а минута, когато вратарят Макенджиев изби топката в краката на Георги Андонов, но късмет спаси вратата на Пирин от попадение.

Единственото попадение на "Трейс Арена" падна минута преди почивката, когато Васил Калоянов прехвърли майсторски стража на Пирин след центриране от ляво на Керкар.

Пет минути след подновяване на играта Пирин бе близо до изравнително попадение, но Станислав Костов не успя да преодолее вратаря, а при добавката Даниел Младенов насочи топката към мрежата, а защитник на домакините изби от голлинията.

До края гостите от Благоевград опитаха да упражнят натиск в търсене на изравнително попадение, но не успяха да намерят път към мрежата на Колев. Така Верея продължава напред и вече мисли за мача с Ботев, а победителят от тази среща ще играе с тим от първата шестица в директен спор за място в Лига Европа.