Елитният Пирин победи с 1:0 втородивизионния Витоша Бистрица в контролна футболна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Единственото попадение отбеляза Кирил Грозданов в 39-ата минута.

"Орлетата" играха без четирима титуляри. Заради травми в игра не влязоха Станислав Костов, Орлин Старокин, Даниел Младенов и Кристиян Кощърна. За сметка на това старши треньорът Милен Радуканов пусна през второто полувреме двама юноши от формацията до 17 години - Митко Митев и Любомир Цолев.

Голът за Пирин падна след извеждащо подаване на Иван Цветков, който поднесе топката на Кирил Грозданов в близост до вратата. През първото полувреме Рос Дженкинс също можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му беше блокиран от бранител пред голлинията.

Пол Отофе пък пропусна добра възможност за гостите. След почивката Благов и Траянов не успяха да вкарат от удобни позиции. В крайна сметка резултатът се запази до края и Пирин се поздрави с победата в тази контрола.