Чавдар Етрополе шокира елитния Пирин Благоевград и го победи с 2:0 на шестнайсетинафинал за SESAME Купа на България. Третодивизионният тим ще срещне Спартак Варна в следващата фаза. Двубоят ще се играе в морската ни столица на 27 ноември от 13:30ч.

В 5-ата минута Вячеслав Велев намери Радослав Цонев на добра позиция, но ударът на халфа бе спасен без проблеми.

Шест минути по-късно Чавдар излезе напред в резултата. Николай Ботев напредна необезпокояван отдясно и стреля по диагонала, като не остави шанс на Максим Ковальов.

В 37-ата минута Максим Ковальов отрази хубав удар отляво, но при добавката Николай Ботев реализира второто си попадение в срещата.

През второто полувреме Пирин опита да се върне в мача, но така и не успя да реализира попадение в мрежата на тима от Етрополе и се сбогува с участието си в турнира.