Отборите на Славия и Пирин не успяха да излъчат победител в двубоя си от 17-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Александър Шаламанов” завърши при резултат 0:0, въпреки че двата тима имаха куп положения пред двете врати. Домакините удариха и една греда чрез Ивайло Марков, а Галин Иванов пропусна стопроцентова възможност в последната минута на добавеното време.

След нулевото равенство в Овча купел, Славия остана на 11-ото място с актив от 30 точки, докато Пирин е с четири по-малко на 13-ата позиция.

start-photo.bg
90 снимки

Двубоят започна с няколко много добри възможности пред двете врати. Първата дойде след секунди игра и бе на сметката на домакините. „Белите” получиха правото да изпълнят фал отдясно по нападението си. Иван Минчев центрира във вратарското поле, топката тупна застрашително пред Ковальов, а двама играчи на Славия не успяха да засекат коженото кълбо, което премина покрай вратата.

Футболистите на Олександър Бабич отговориха почти мигновено. Светослав Вуцов имаше сериозни проблеми да улови една върната към него топка и в опита си да я задържи в рамките на терена, я предостави на Юго Комано. Нападателят отне и тръгна към вратата, но в последния момент Велко Йеленкович успя да му избие топката в ъглов удар.

В 5-ата минута Владимир Николов получи на отлична позиция в наказателното поле и стреля силно. Максим Ковальов показа завиден рефлекс и парира топката, за да предотврати сигурен гол във вратата си.

Славия продължи да бъде по-настоятелният тим на терена и в следващите минути „белите” стигнаха до няколко поредни ъглови удара. Те обаче не донесоха нужната заплаха за Максим Ковальов на вратата на гостите. Стражът трябваше да се намесва далеч по-решително в 21-ата минута, когато Мартин Сораков реши да стреля от дистанция, топката тупна коварно пред вратаря, но той все пак реагира адекватно и успя да избие в ъглов удар.

В 34-ата минута гостите имаха страхотна възможност. Андрей Йорданов получи около границата на наказателното поле отляво и веднага стреля по диагонала с левия крак. Йорданов насочи опасно топката към далечния ъгъл, но Светослав Вуцов плонжира и със сетни усилия отклони топката в корнер.

Въпреки добрите положения пред двете врати и отправните осем точни удара, гол през първите четирдесет  и пет минути така и не падна.

Второто полувреме започна с натиск на Славия. В 55-ата минута домакините нямаха късмет при гола, удряйки десния страничен стълб на вратата на Пирин. След центриране отдясно Ивайло Марков стреля слабо с глава, но топката срещна гредата, като сантиметри разделиха футболиста на „белите” от попадение.

Минута по-късно Емил Стоев стреля много добре, но Ковальов отново се отличи с добра и прецизна намеса. Последва и възможност за Владимир Николов, който имаше възможност да отправи изстрел с глава след центриране на Иван Минчев, но и той бе разколебан от стража на „орлетата”.

Десет минути преди края на редовното време Славия стигна до много добра възможност.  "Белите" си спечелиха пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле.Галин Иванов тръгна към топката, но я прескочи, а Иван Манчев стреля, но бранител на Пирин изби с глава.

В последната минута на даденото от съдията продължение Славия организира много добра контраатака, която обаче бе завършена много разочароващо от Галин Иванов. Ертан Томбак получи на фланга и намери с прецизен пас Иванов в наказателното поле, който стреля без подготовка, но прати топката високо над вратата.

FT СЛАВИЯ – ПИРИН 0:0

Стадион: „Александър Шаламанов”, София

Рефер: Ивайло Ненков

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 55 Ивайло Марков, 37 Венцислав Керчев, 19 Чунг Нгуен До, 71 Кристиян Стоянов, 73 Иван Минчев, 8 Емил Стоев, 9 Мартин Сораков, 10 Владимир Николов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Пирин: 12 Максим Ковальов, 6 Андрей Йорданов, 18 Арно Лузайадио, 7 Асен Дончев, 73 Венцислав Бенгюзов , 28 Виталийс Ягодинскис, 14 Данило Полонский, 77 Моду Диане, 5 Николай Бодуров, 83 Христо Попадийн, 19 Юго Фая Комано

Старши треньор: Олександър Бабич