Отборите на Пирин и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в мач от втори кръг на efbet Лига. Преслав Йорданов даде преднина на „орлетата“ още в 5-ата минута с глава, а гол от дузпа на Ивайло Чочев в продължението на срещата донесе точката за „червените“.

Наред с многото интересни ситуации пред двете врати през първата част, тимът на Красимир Петров имаше претенции за две дузпи, като и двете ситуации бяха подминати с лека ръка от главния арбитър Димо Димов.

В края на срещата само няколко минути, след като Чочев изравни от дузпа се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима. В сетния миг авторът на гола за тима от Благоевград - Йорданов, бе съборен в наказателното поле, нанасяйки удар по посока вратата на Наумов. Няколко секунди по-късно бе даден и край на сблъсъка, без видео преглед на спорната ситуация. Целият щаб на Пирин, начело със Светослав Дяков пък нахлу на терена и поиска обяснение от рефера.

Бончук Андонов
78 снимки

Само няколко минути след началото удар на Занев спря в ръката на Даскалов, който бе легнал за шпагат. Въпреки претенциите на "орлетата", главният съдия Димо Димов не отсъде дузпа, като не получи и сигнал от ВАР буса.

Около 120 секунди по-късно, при изпълнение на ъглов удар Преслав Йорданов се извиси над всички и с глава опъна мрежата зад Даниел Наумов.

Пет минути след гола, благоевградчани можеха и да удвоят. Много бърза тяхна атака по десния фланг завърши с опасен удар от въздуха на Китан Василев от 8-9 метра фронтално срещу вратата. Той обаче намери тялото на голмайстора Йорданов и топката излезе в аут.

ЦСКА 1948 също имаше чудесен шанс. Топузов се озова на чиста позиция, залъга Янко Георгиев и тъй като ъгълът му към вратата намаля, опита пас към малкия пенал. Там обаче с фундаментална проява се отчете Занев, а при добавката Джонатан стреля твърде високо. Алекс Колев също имаше шанс да отбележи, но изстрелът му с глава след центриране на Октавио от фал не намери очертанията.

В 25-ата минута се откри още един много добър шанс за столичани. Октавио получи на изгодна позиция на границата на наказателното поле, но стреля слабо и Хубчев изчисти удара му на метър пред голлинията. Малко след половин час игра, авторът на гола Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле от Алекс Колев, но сигнал за 11-метров наказателен удар отново не последва.

Три минути преди края на частта Колев стреля топовно от въздуха от 22-23 метра, но Янко Георгиев внимаваше и отрази в ъглов удар. "Орлетата" отвърнаха също с далечен удар дело на Андрей Йорданов. Топката обаче премина на около метър над горния десен ъгъл на Наумов.

Осем минути след почивката Преслав Йорданов опита изстрел от около 25 метра, но топката мина далеч от пазената от Наумов врата. Следващите минути не предложиха нищо интересно, като благоевградчани се отбраняваха умало, а всички опити за атака на "червените" завършваха меко казано безславно.

Джонатан Перейра опита да изненада Янко Георгиев от фал от нестандартна позиция, но стражът бе внимателен и парира.

Ивайло Чочев реализира отсъдената за нарушение срещу Карлос Охене дузпа в петата мнута на добавеното време, за да донесе точката за своя тим в Благоевград.

В края на срещата само няколко минути, след като Чочев изравни от дузпа се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима. В сетния миг авторът на гола за тима от Благоевград - Йорданов, бе съборен в наказателното поле, нанасяйки удар по посока вратата на Наумов. Целият щаб на Пирин, начело със Светослав Дяков пък нахлу на терена и поиска обяснение от рефера

FT / Пирин - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Преслав Йорданов 5`

1:1 Ивайло Чочев 90+5`

Пирин: 21 Янко Георгиев, 38 Александър Дюлгеров, 11 Андрей Йорданов, 8 Емил Янчев, 23 Казуки Такахаши, 7 Китан Василев, 31 Красимир Станоев, 5 Николай Бодуров, 3 Петър Занев, 9 Преслав Йорданов, 45 Христофор Хубчев

Треньор: Красимир Петров

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 15 Александър Александров, 22 Реян Даскалов, 24 Лазар Марин, 2 Джонатан , 18 Ивайло Чочев, 6 Карлос Охене, 58 Октавио , 10 Георги Русев, 7 Марио Топузов, 9 Александър Колев

Треньор: Любослав Пенев