Септември спечели с 2:0 срещу Пирин в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. За столичани победата бе първа от 72 дни слез осем поредни загуби, а трите точки върнаха надеждите за оцеляване в елита. Валентин Йосков откри резултата след час игра с много красив гол, а Атанас Кабов подпечата успеха в добавеното време. В 77-ата минута попадение на Симеон Александров бе отменен заради засада.

startphoto.bg
38 снимки

Двубоят започна със страховит сблъсък между вратаря на Пирин - Максим Ковальов, и Йоан Гаврилов. Халфът на домакините не успя да овладее добре центриране на Пешов и топката стана спорна между него и стража на "орлетата". Наложи се влизането на лекарските екипи и на двата отбора, но за щастие сериозни контузии нямаше и футболистите продължиха да играят.

В следващите минути столичани бяха по-активни и на два пъти имаха нелоши шансове да открият резултата. В 9-ата минута Мартин Петков изведе Йосков на добра позиция, но ударът на нападателя бе избит в корнер от вратаря Ковальов. Три минути по-късно стражът на "орлетата" спаси и шут на Симеон Александров от дистанция.

Пред домакините се откри нова възможност в 20-ата минута, когато от пряк свободен удар Красимир Станоев насочи топката под гредата, но и този път Ковальов внимаваше и изби. Гостите можеха да поведат при първата сериозна опасност пред вратата на Септември в 24-ата минута. Силният шут на Дмитро Семенив от границата на наказателното поле обаче облиза мрежата от външната страна. Пет минути преди почивката надтавникът на домакините Красимир Балъков бе принуден да направи промяна в състава заради контузия на Себастиан Якубяк и на терена се появи един от младите играчи в тима - Александър Тодоров.

По-активната игра на Септември продължи и през второто полувреме и логично се стигна до попадение след час игра. Хубав пробив на Мартин Петков отляво завърши с остро подаване към близката греда, където Валентин Йосков с глава почти от легнало положение прати топката зад гърба на Ковальов - 1:0.

В 73-ата минута Мартин Петков надигра сам цялата защита на гостите, а продължителният му рейд завърши с техничен удар покрай Ковальов, който обаче бе избит от притичалия Вячеслав Велев. Пирин отговори със страхотен шут на Кондраков по земя, но Шейтанов показа отличен рефлекс и спаси. Балъков и играчите му имаха нов повод за радост в 77-ата минута, но тя не продължи дълго, защото проверка с ВАР отмени гол на Симеон Александров заради засада. Резервата Атанас Кабов тръгна зад центъра и чак в наказателното поле бе посрещнат от Ковальов. Халфът на Септември бутна топката надясно към Александров, който прати топката в мрежата, но се оказа, че е бил в нередовна позиция.

В добавеното време Септември стигна до втори гол, който първоначално не бе зачетен заради засада в хода на атаката, но след проверка с ВАР реферът Станимир Тренчев посочи центъра. Попадението вкара Атанас Кабов със страхотен удар в горния ляв ъгъл на Ковальов от границата на наказателното поле - 2:0.

Септември София - Пирин 2:0