Новакът в българския футболен елит Пирин Благоевград разгроми гостуващия Марек с 6:1 (3:1) в първата си контрола от лятната подготовка.

Дупничани, които спечелиха промоция и през сезон 2021/2022 ще играят във Втора лига, поведоха в 22-ата минута, когато Симеон Димитров проби от дясно в наказателното поле и с удар от десетина метра откри резултата.

До почивката възпитаниците на Уорън Фийни стигнаха до обрат. Иван Тасев изравни в 35-ата минута с удар от дъгата пред пеналта, а шест минути по-късно Иван Калайджийски отклони топката в собствената си врата след центриране от дясно за 2:1 за Пирин. В края на полувремето Венцислав Бенгюзов вкара за 3:1 с глава отблизо.

Благоевградчани добавиха още три безответни попадения след почивката.

Красимир Станоев реализира дузпа в 50-ата минута след нарушение в наказателното поле срещу Мохамед Брахими, а самият Брахими направи 5:1 след грешка в отбраната на съперника и силен удар под гредата от малък ъгъл в 65-ата минута.

Антон Карачанаков оформи успеха три минути преди края с удар от десетина метра.