Пирин победи Струмска слава Радомир с 3:0 в първата си контрола от зимната подготвка. Две попадения в мача, който се игра в село Рилци, вкара Станислав Манолев, а втородивизионният тим си отбеляза и автогол.
Първото положение за гол се откри пред Станислав Костов, който в 5-ата минута стреля встрани от вратата след двойно подаване със Станислав Манолев. Три минути след това Манолев откри резултата след хитър пас от Даниел Иванов. Антон Карачанаков пробва далечен шут в 11-ата минута, но топката мина покрай вратата.

В 24-ата минута Карачанаков стреля опасно, но вратарят на гостите изби. Пет минути по-късно Петър Занев стреля неточно. Две минути преди почивката Станислав Манолев направи 2:0 с удар отблизо.

През второто полувреме в игра влязоха нови 10 полеви играчи, а малко след това гостите си отбелязаха автогол след опит за върната топка към вратаря – 3:0. В 80-та минута Преслав Йорданов удари греда след хубав удар. Пет минути по-късно пропуск за Пирин направи Жан Пиер Да Силва.

ПИРИН - СТРУМСКА СЛАВА 3:0

ПИРИН: Аксел Саухи (60-Йордан Димитров),  Ивайло Тодоров, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Петър Занев, Станислав Манолев, Антон Карачанаков, Кацуки Такахаши, Красимир Станоев, Даниел Иванов, Станислав Костов (Обина Авара, Стилян Николов, Десмънд Уилиъмс, Абдулахи Салису, Иван Тасев, Жан-Пиер Да Силва, Венцислав Бенгюзов, Уилсон Фелипе, Преслав Йорданов, Стилян Спасов)

СТРУМСКА СЛАВА: Петков, Дилчовски, Костов, Мицаков, Тундаров, Янев, Чернаков, Николов, Пенев, Слишков, Цанев (Симеонов, Китов, Добрев, Щерев, Костов, Димитров, Аврамов)