Лудогорец спечели с 2:0 гостуването на Лудогорец  в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Шампионите поведоха в 59-ата минута след автогол на Николай Бодуров, а в 74-ата минута Педро Нареси нанесе втори удар на "орлетата" след чудесна асистенция с пета на резервата Руан Круз. Победата бе десета поредна за шампионите, които запазиха аванса си от 6 точки пред ЦСКА.
Двата отбора започнаха предпазливо, като играта се водеше предимно в средата на терена. Още в 6-ата минута реферът Георги Гинчев бе принуден да спре мача заради димките, пуснати от феновете на Пирин. След близо 5 минути играта бе подновена.

Постепенно разградчани взеха инициативата, а това позволи на домакините да организира хубава контраатака в 19-ата минута. С отлично подаване Бенгюзов изведе отдясно Асен Дончев, който без забавяне центрира към Юго Комано, но той не успя да отправи завършващ удар. Първата голова възможност дойде чак в 27-ата минута, когато Рик Джонатан центрира към границата на вратарското поле. Там Педро Нареси отклони с глава, но топката не намери очертанията на вратата на Ковальов.

В 38-ата минута двата направиха по един пропуск. Най-напред Неделев с перфектно подаване изведе Сон отляво в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Ковальов. В последвалата контраатака Иван Тасев пробяга половината терен преди да отправи шут, който мина покрай десния стълб на Падт. В последната минута на редовното време на първата част удар с глава на Георги Терзиев бе спрян от капитана на "орлетата" Бенгюзов, а част от играчите на Лудогорец поискаха дузпа за игра с ръка. Реферът подмина ситуацията, а и от ВАР не сигнализираха за нарушение на правилата.

Второто полувреме започна на доста по-високи обороти и набързо се стигна до размяна на ъглови удари. В 51-ата минута домакините пропуснаха да поведат, след като Юго Комано изскочи очи в очи с вратаря на Лудогорец. Серджио Падт обаче скъси навреме дистанцията и не позволи да бъде преодолян.

Резултатът най-накрая бе открит в 59-ата минута след автогол на защитника на Пирин - Николай Бодуров. Рик Джонатан се справи на левия фланг с Арно и пусна остро центриране във вратарското поле. Въпреки че не притесняван, най-опитният играч на терена прати топката в собствената си врата в опита си да я изчисти - 0:1.

Само две минути по-късно Асен Дончев можеше да изравни, след като бе изпуснат от защитата на разградчани, но шутира слабо в ръцете на Серджио Падт.

20 минути преди края наставникът на гостите Георги Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев и Руан Круз и това веднага даде резултат. В 74-ата минута Руан получи топката от Рик Джонатан на границата на наказателното поле. Резервата продължи елегантно с пета към нахлуващия Педро Нареси и халфът с удар по земя матира Ковальов за 0:2.

На два пъти след втория гол домакините се опитаха да застрашат вратата на Падт, но с отлични изяви блесна Димиш Алмейда.

FT  /  ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

Пирин: 12. Максим Ковальов, 7. Асен Дончев, 28. Виталийс Ягодинскис, 5. Николай Бодуров, 27. Георги Върбанов, 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзов - К, 18. Арно Лузайадио, 14. Данило Полонский, 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 13. Евгени Геориев, 8. Лазар Боянов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн

Старши треньор: Олександър Бабич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5.  Георги Терзиев, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон - К, 17. Сон, 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонсалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан, 9.  Квадво Дуа

Резерви: 12. Симон Слуга, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал , 90. Спас Делев, 99. Руан Круз

Старши треньор: Георги Дерменджиев