Пирин и Хебър завършиха 1:1 в последния мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха здрав двубой, но не излъчиха победител.

"Орлетата" може да съжаляват повече, защото в 30-ата минута Йоан Н'зи бе изгонен, след като си изкара втори жълт картон. Само шест минути по-късно Христо Попадийн даде аванс на домакините с красив гол.

"Гробарите" обаче не се предадоха и през втората част достигнаха до изравняване на резултата. Комбинация между резервите Шейх Диаманка и Атанас Кабов завърши с голов изстрел от последния.

В класирането двата отбора запазват позициите си. Пирин заема 14-ата позиция с 21 точки, а Хебър са с едно място по-напред с 24 пункта.

startphoto.bg
38 снимки

Още в третата минута Асен Дончев бе изведен с дълъг пас зад защитата. Петър Дебърлиев и Жоао Сеско не се разбраха и се стигна до удар между двамата съотборници на Хебър. Наложи се играта за кратко да бъде спряна, но до принудителни смени не се стигна.

След около четвърт час игра "орлетата" развиха много директна атака с дълъг пас към Юго Комано, който продължи с глава към Данило Полонский. Украинецът преодоля Дебърлиев, но попадението бе отменено заради засада.

ВАР също потрърди решението на съдиите.

С изтичането на половин час игра Йоан Н'зи извърши нарушение в средата на терена. Това бе второ провинение за французина и Георги Давидов показа втори жълт, съответно червен картон и изгони футболиста.

Шест минути по-късно Пирин повде! Данило Полонский получи топката на левия фланг и успя с финт да се освободи от противников футболист. Последва подаване в наказателното поле, където Христо Попадийн връхлетя и с хубав шут заби топката в мрежата.

В добавеното време на първата част Андрей Йорданов се включи зад гърба на Данило Полонский и получи извеждащо подаване. След това крайният бранител намери Юго Комано, но изстрелът на нападателя премина покрай гредата.

Пет минути след почивката Хебър прати топката в наказателното поле от статично положение. Там Максим Ковальов и Жоао Сеско се сблъскаха болезнено и се наложи лекарският екип да влиза на терена. За щастие не се стигна до сериозни травми за футболистите.

Малко преди да изтече час игра Данило Полонский надбяга защитата и намери с успреден пас Юго Комано. Нападателят стреля от движение с едно докосване, но Петър Дебърлиев се намеси брилянтно.

В 63-ата минута "гробарите" достигнаха до златен шанс. Грешка в изнасянето на топката позволи на Атанас Кабов да нахлуе в наказателното поле. Топката му бе отнета, но тя достигна до Красиан Колев. Последва хубав изстрел, но Максим Ковальов реагира светкавично и изби.

Десетина минути по-късно Хебър все пак успя да изравни резултата. Шейх Диаманка се пребори и успя да намери пространство, за да прати топката в наказателното поле. Това чакаше и Атанас Кабов, който засече подаването и изравни резултата.

В третата минута от добавеното време Пирин пропусна да спечели срещата. Юго Комано получи страхотен извеждащ пас зад защитата. Последва удар към вратата, но Петър Дебърлиев направи много важно спасяване.

Все пак друг гол не падна и двата тима не излъчиха победител.

FT ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК 1:1

1:0 Христо Попадийн 36'

1:1 Атанас Кабов 72'

Състави на двата отбора:

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: Максим Ковальов, Асен Дончев, Николай Бодуров, Виталис Ягодинскис, Андрей Йорданов, Христо Попадийн, Аюб Абу, Арно Лузайдио, Моду Диане, Данило Полонский, Юго Комано

Старши треньор: Олександър Бабич

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК: Петър Дебърлиев – Лазар Марин, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Жоао Сеско, Йоан Н’зи – Николас Пенев, Ангел Бастунов, Красиан Колев, Олексий Збун, Марк-Емилио Папазов

Старши треньор: Любослав Пенев