Обичайният заподозрян Данило Асприля донесе минимален успех с 1:0 за лидера с 11 точки Литекс срещу опашкаря Пирин. Колумбиецът бе точен в 30-ата минута. Пирин изпусна шанса си в 65-ата минута, когато Тони Тасев пропиля дузпа. Пирин остава последен с 1 точка след този първи мач от 5-ия кръг, който не бе от най-интересните.

Мачът започна с равностойна игра и сравнителни бавно темпо. Домакините отправиха първите два удара с глава, но Бьорн Маарс Йонсен и Страхил Попов изпратиха топката в аут.

Скучна игра и лек териториален превес на домакините беляза началните минути от мача.

Постепенно обаче ловчанлии наложиха волята си. В 30-ата минута Арсенио бе допуснат да стреля от накаателното поле, Костов отклони топката встрани, но при добавката там, където трябва беше Данило Асприля, който реализира – 1:0. Така колумбиецът за пореден път се оказа решителната фигура в Литекс.

Втората част започна по същия начин като първата – с лек превес на Литекс. Първото интересно положение след почивката дойде след центриране на Хенри Рохас Делгадо, като топката кацна върху напречната греда на вратата на Пирин.

В 65-ата минута реферът отсъди малко спорна дузпа за Пирин, след падане на Тони Тасев. Самият той изпълни, но лошо и вратарят Винисиус спаси. Още по-голям пропуск направи при добавката Стилян Николов, който на празна врата прати топката в аут.

След това изригване играта прдължи в скучновато русло, което бе добре дошло за домакините, които контролираха мача.

В 86-ата минута Милчо Ангелов с глава можеше да покачи резултата, но топката мина встрани от вратата.

ЛИТЕКС – ПИРИН 1:0

1:0 Данило Асприля 30

ЛИТЕКС: 31 Винисиус Баривиейра, 16 Страхил Попов, 28 Пламен Гълъбов, 5 Рафаел Перес, 23 Иван Горанов /46-Антон Недялков/, 93 Петрус Бумал, 88 Никола Колев, 10 Хенри Рохас Делгадо, 77 Арсенио, 70 Данило Асприля, 11 Бьорн Маарс Йонсен /69-Милчо Ангелов/ /30 Евгени Александров, 18 Илия Миланов, 3 Антон Недялков, 17 Реян Даскалов, 9 Красимир Станоев, 99 Кирил Десподов, 73 Милчо Ангелов/ Старши треньор – Лауренциу Регекампф

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 14 Стилян Николов, 3 Румен Сандев, 17 Илия Карапетров, 18 Юлиян Попев, 22 Богомил Дяков, 24 Антон Костадинов, 19 Благой Наков /57-, 10 Мартин Тошев, 26 Александър Якимов /35-Тони Тасев/, 11 Еденилсон Бергонси /1 Николай Банков, 23 Тодор Траянов, 33 Емил Виячки, 16 Венцислав Бенгюзов, 28 Маркиньос, 8 Антонио Хаджииванов, 7 Тони Тасев/ Старши треньор – Неделчо Матушев.