Берое победи Пирин с 1:0 с гол на Георги Божилов още в 10-ата минута. Жуниор Мапуку асистира, а после направи поредица от атракции и пропуски. В края обаче Пирин можеше да накаже високомерието на домакините, но на свой ред пропусна, а с това и да вземе поне точка под Аязмото. С тази си победа Берое излезе начело във временното класиране със 7 точки.

Четири промени направи Неделчо Матушев в състава на Пирин. В този на Берое Жуниор Мапуку започна на върха на атаката, а Стивън Петков – отляво.

Пирин излезе с идеята да постави беройци в неудобната за тях ситуация, когато те са принудени да се справят със сгъстена защита и наситена халфова линия на съперника.

Още в 10-ата минута беройци обаче получиха отлична възможност за контраатака. Жуниор Мапуку напредна по лявото крило и центрира по конец към главата на Георги Божилов, който я отклони към мрежата на Пирин за 1:0.

Така старозагорци получиха възможността да плуват в свои води при по-разредени пространства. Много скоро Иво Иванов с глава можеше да направи 2:0, но отклонената от защитника топка мина встрани от левия стълб на вратата на Пирин.

След това двата отбора си размениха по една много опасна ситуация. Първо Маркиньос от точката на дузпата не можа добре да уцели топката, после тя бе отбита и отиде у Попев, който отдалеч обстрелва Макенджиев, но малко неточно.

Веднага след това пред Мапуку се откри 100-процентова ситуация. При преодолян вратар и защитници, тъмнокожият нападател не можа да уцели празната врата и направи невероятен пропуск. Стивън Петков с глава можеше да оползотвори поредното статично положение пред вратата на Пирин, но стреля малко встрани и не можа да покачи в 39-ата минута.

Две минути по-късно Мапуку отново излезе сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее, а Костов отрази удара му с крак.

И през втората част най-интересният футболист на терена бе Жуниор Мапуку, който финтираше, стреляше и пропускаше. Играта стана много динамична, като и двата отбора вдигнаха темпото и се стремяха към гола.

Иван Коконов от Берое имаше добра възможност да стреля, без да е блокиран, но го направи слабо и право в крака на съперник. Двата отбора действаха на скорост и се получи интересен, двуостър сблъсък.

В 84-ата минута Мапуку отново разпиля защитата на Пирин, но ударът му изпрати топката в ръцете на Костов.

В края Пирин натисна. Първо Маркиньос пропусна да стреля и бе блокиран, после и Хаджииванов не успя с глава.

БЕРОЕ – ПИРИН 1:0

1:0 Георги Божилов 10

БЕРОЕ: 22 Благой Макенджиев, 28 Веселин Пенев, 6 Иво Иванов, 3 Владимир Зафиров, 18 Атанас Зехиров, 21 Елиаш, 14 Георги Божилов, 27 Игор Джоман, 20 Неманя Милисавлевич /30-Иван Коконов/, 73 Стивън Петков /49-Георги Андонов/, 10 Жуниор Мапуку /88-Венелин Филипов/23 Илко Пиргов, 15 Георги Динков, 4 Венелин Филипов, 77 Спас Делев, 17 Иван Коконов, 9 Станислав Костов, 7 Георги Андонов/ Старши треньор Петър Хубчев

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 22 Богомил Дяков, 21 Александър Дюлгеров, 3 Румен Сандев, 18 Юлиян Попев, 24 Антон Костадинов, 28 Маркиньос, 19 Благой Наков, Александър Башлиев /77-Тони Тасев/, 26 Александър Якимов, 10 Мартин Тошев /77-Антонио Хаджииванов/ /12 Веселин Ганев, 14 Стилиян Николов, 9 Тодор Траянов, 11 Еденилсон Бергонси, 17 Илия Карапетров, 7 Тони Тасев, 8 Антонио Хаджииванов/ Старши треньор – Неделчо Матушев